Пілотна Ініціатива сприяння зайнятості внутрішньо переміщених жінок

Описовий звіт про виконання проекту

 

Назва проекту: „Пілотна Ініціатива сприяння зайнятості внутрішньо переміщених жінок”

Дата 10.11.2015

Назва організаці: Вінницька обласна правозахисна організація "Джерело ндії"

Адреса організації: м. Вінниця, 1 туп. Петрусенко, 8а

Звітний період:  липень – листопад 2015 року

 

1.

N

Заплановані  заходи/

дати проведення

Фактично виконані заходи та їх результати

1

Тренінг№1

26.08.2015  - тренінг для жінок (20 учасниць)

 

2

Тренінг№2

28.08.2015 - тренінг для жінок (21 учасниця)

3

Тренінг№3

29.08.2015 - тренінг для жінок (20 учасниць)

 

4

Вулична акція

05.09.2015 - вул. акція "Власна справа - крок до незалежності!"

5

Ярмарок вакансій

29.09.2015 - ярмарок вакансій (Ленінський районний центр зайнятості. м. Вінниця)

6

Круглий стіл + прес-конфереція

29.09.2015 - підсумковий круглий стіл (17 учасників  + 7 представників ЗМІ),  + пресконференція + запис телепередачі "Екватор дня"

 

 

2. Наскільки діяльність в межах проекту зазнала відхилення від початкового плану реалізації проекту? Які саме відхилення були?

Діяльність по проекту відбулась без відхилень. Всі заплановані заходи відбулись вчасно. Зважаючи на те, що наша організація має значний досвід успішної діяльності з ВПО, зокрема, жінками та дітьми, проблем із формуванням груп не було.

 

 

 

Описовий звіт по проекту.

 Ситуація вимушених переселенців, особливо жінок, вимагає високої психологічної стійкості, здатності розуміти ситуацію, швидко адаптуватися, вміти долати стреси та прийняти допомогу.

Дуже важливим для ВПО є відчуття внутрішньої опори – сили, впевненості к собі, можливості діяти. А відчуття опори пов’язано і з психологічною підтримкою, економічною стабільністю, соціальною стійкістю.

ВОПО «Джерело надії» провело в рамках проекту 3 одноденних тренінги з питань зайнятості жінок - вимушених переселенців, під час яких було відпрацьовано модулі:

 1. Арт-терапія, як метод допомоги жінкам, які пережили травматичні події, відчувають кризу, потребують планування та побудови нових стратегій та моделей життя;

2.Працевлаштування вдома;

3. Робота в соціальних мережах;

4. Основи підприємницької діяльності.

На початку тренінгу жінкам була представлена модель кольорового кругу Ітонна, за допомогою якого жінки з застосуванням фарби та кісточок  вчились створювати гармонічні кольори та використовувати улюблені гармонії в інтер’єрі, підбору кольорової гами в одязі і т.п. Тренер – Юлія Шихат-Саркісова, вимушена переселенка з Донецьку, випробувавши на собі профілактичний ефект арт-терапії, з легкістю знаходила спільну мову з учасницями тренінгу. Тому на при кінці першої половини тренінгу можна зазначити наступний «message»:

«Творчість є прекрасною можливістю вивільнити витісненні емоції, отримати величезне задоволення від самого процесу, що сприяє адекватній оцінці своїх почуттів».

У деяких жінок на очах були сльози, тому що знаходячись у кризі, їм доводиться стримувати свої відчуття та бажання, а тим часом емоції накопичувались всередині. Одна жінка зазначила, що «За допомогою фарб, вона визирнула зі своєю внутрішньої в’язниці».

Арт терапія - не тільки механізм отримати величезне задоволення від самого процесу, а й перший крок до адекватної оцінки теперішньої ситуації та побудови нових життєвих стратегій.

Друга половина тренінгу була спрямована на те, щоб через візуалізацію свого власного стану, за допомогою аналізу «Формули змін» (метод В. Важинського), ефективної постановки цілі, визначити своє покликання, знайти справу, якій захочеться присвятити все своє життя.

Далі учасницям були надані економіко – теоретичні та практичні основи підприємництва (бізнес - тренер Маргарита Хазіна).

З метою підвищення спроможності учасників тренінгу до організації самозайнятості або мікропідприємств через отримання теоретичних та практичних знань ведення підприємницької діяльності під час тренінгів вирішувались задачі:

•          підвищення самооцінки, впевненості у власних силах,

•          розвиток творчого потенціалу,

•          отримання навиків ефективного спілкування,

•          ефективне управління часом

•          генерування бізнес  -  ідей,  аналіз та вибір кращої бізнес – ідеї,

•          отримання знань про юридичні форми бізнесу, реєстрацію та правову відповідальність,

•          отримання знань про систему оподаткування та звітність,

 

Хочеться відзначити сильний внутрішній потенціал учасниць, велику зацікавленість, активність, бажання кращих змін у власному житті. Тренінги проходили на одному подиху в атмосфері доброзичливості, гумору, підтримки та здорової конкуренції.

Тренером були згадані твердження багатьох  відомих бізнес – консультантів: «Успіху досягає та людина, яка незалежно від власних досягнень, вміє бути в  позиції учня». Це допомогло учасницям незалежно від їх освіти та досвіду бути на рівних і з ентузіазмом виконувати різні тематичні завдання та брати участь у рольових іграх. Під час тренінгу вони мали змогу ознайомитись з основами маркетингу,  вчились генерувати бізнес – ідеї, вибирати з них кращу (менш ризиковану, більш цікаву та менш складну для втілення), вчились  аналізувати вибрані ідеї та презентувати їх: показували їх привабливість для споживача, конкурентні переваги, актуальність. Більшість завдань виконувалась в командах.  І саме це добавляло азарту, емоційності, бажання бути кращим.

Тренером були дані корисні поради учасникам тренінгу, як знайти перспективну бізнес-ідею:

1.         Придумати щось нове;

2.         Вдосконалити щось старе;

3.         Знайти якусь незайняту нішу;

4.         Взяти якусь гостру проблему – і дати пропозицію її вирішення.

І найголовніша порада: не можна зациклюватись тільки на якомусь одному способі пошуку бізнес-ідеї, потрібно комбінувати їх усі!

 

Більшість з учасниць ще на початку заняття в своїх очікуваннях проговорили, що  хотіли стати більш організованими, більш результативнішими в своїй діяльності. Тому блок «Ефективне управління часом» став для них надзвичайно актуальним. Всі учасниці з великою цікавістю   засвоювали методику виявлення власних викрадачів часу та знайомились з методиками визначення пріоритетності запланованих  справ. І, саме ці знання допоможуть їм в подальшому встигати не тільки працювати, а і спілкуватися з сім’єю, відпочивати, продовжувати навчання, тощо...

"Що заважає людині розкрити свій творчий потенціал?" - таке питання було задано тренером  всім учасницям на початку нового блоку. Посипались відповіді: невпевненість, низька самооцінка, страх бути неуспішним, висміяним, нав’язані стереотипи, шаблони. І це все супроводжувалось відвертими зізнаннями сміливих учасників у власних подібних проблемах. Тому потрібно було за невеликий проміжок часу  допомогти  майбутнім підприємцям  хоча б усвідомити власні внутрішні перепони, зрозуміти, що весь  цей «непотріб» нав’язаний ззовні і від нього потрібно звільнятись якнайшвидше. Багато несподіваних приємних відкриттів було зроблено учасниками під час виконання вправ на розвиток креативного мислення, прийняття неординарних рішень.

На запитання: "Чи корисну інформацію ви для себе отримали", "Чи дізнались ви про себе щось нове", "Чи скористаєтесь ви отриманою інформацією" всі учасники одностайно відповіли "так". На запитання "Як особисто на вас  вплинув арт-терапевтичний блок тренінгу? " було багато позитивних та емоційних відповідей. Прозвучали наступні варіанти: "Я повірила у себе!", "Подивилась на себе іншими очима!", "Захотілось рухатись вперед!", "Отримала емоційний заряд!", "Визначила свої помилки у спілкуванні, піднялась самооцінка!", "Отримала інструмент для підвищення  комунікативних навичок", "Захотілось зробити своє життя більш впорядкованим, незалежним і змістовним!", "Хочу своє хоббі перетворити в бізнес!".

Зважаючи на те, що в рамках одноденного тренінгу неможливо пропрацювати всі ази підприємницької діяльності для організації власної справи, учасницям проекту було запропоновано прийняти участь у серії тренінгів, які ВОПО «Джерело надії» планує проводити в рамках наступних проектів.  Участь ВПО у подібних проектах та навчанні не тільки поглибить знання з основ підприємництва, а й дасть змогу познайомитись з основами фінансової та правової грамотності та стати на шлях соціальної незалежності.

Важливим етапом даного проекту була організація вуличної акції "Власна справа - крок до незалежності!", на якій учасниці проекту могли не лише представити свої роботи "Хенд мейд", а й мали змогу продавати їх. Саме під час цього заходу учасниці вже маючи теоретичні знання основ підприємництва, отримали практичний досвід отримання прибутку від результатів свого хоббі, змогли визначити конкурентів, мали змогу попрацювати над подальшими маркетинговими стратегіями та  визначити попит. Все це дало реальний практичний досвід та колосальний поштовх до планування свого майбутнього, визначення подальших дій та відповідальності за своє майбутнє життя!

Черговим етапом проекту була участь представників ВОПО "Джерело надії"у ярмарці вакансій, організованій районним центром зайнятості. На цьому заході учасниці окрім того, що знайомились з підприємствами та роботодавцями Вінниччини, також мали змогу познайомитись з нашим проектом  та можливістю приймати участь у подальших ініціативах від громадських організацій.  Під час ярмарки вакансій було сформовано список бажаючих жінок - ВПО, які зголосились на участь у подальших подібних проектах нашої організації.

По завершенні проекту був проведений підсумковий круглий стіл з питань інтеграції та працевлаштування внутрішньо переміщених жінок на Вінниччині. Де було визначено  основні результати проекту та заплановано подальшу співпрацю між представниками влади, бізнесу, громадських та міжнародних організацій.

Висновок.

Під час впровадження проекту "Пілотна ініціатива зайнятості внутрішньо переміщених жінок на Вінниччині" було посилено конкурентно здатність 60 жінок-переселенок на ринку праці. Це відбувалось через проведення тренінгів, де учасниці змогли краще зрозуміти свої потреби у працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи. Також учасниці мали змогу встановити нові пріоритети у житті та дізнатися більше про практики особистісного розвитку, пройшли курс арт-терапії та навчились новим технікам ручної роботи. Під час вуличної акції було організовано виставку продаж хенд мейду виготовленого учасницями цієї програми. Важливо, що під час ярмарки вакансій було сформовано групу учасниць із числа ВПО для подальших подібних проектів. Заходи даного проекту були висвітлені через ЗМІ та мережу Інтернет. Також було організовано участь учасників проекту та представників донорів у  ТВ програмі "Екватор дня", на якій було широко представлено інформацію про даний проект, мету та напрямки Польської допомоги для України в 2015 році та почуто думки учасників програми з приводу подальшої діяльності в напрямку адаптації ВПО.

 

Історія успіху 1

"Допомагаючи іншим, допомагаю собі"

 

Христина 37 років.

Водночас втративши не лише житло, а й віру в майбутнє, й сподіваючись виключно на власні сили, Христина Орлова із донькою Настею в лютому цього року виїхали з рідного міста Стаханова Луганської області.

Вінниця зустріла незатишною зимовою погодою. Невпевненості в собі додавали труднощі із пошуком тимчасового житла. Болючими проблемами виявилися пошук роботи, соціальна адаптація на новому місці, навіть до спілкування із новим оточенням треба було призвичаїтися. Шоковий стан від негативних змін, які стрімко увірвалися в життя, виявлявся у небажанні виходити на вулицю, спілкуватися.

«Першими рятівниками для мене, власне, як і в інших критичних ситуаціях, стали книжки та рукоділля», - так вважає Христина. Однак потреба у спілкуванні, зумовлена тривалим попереднім досвідом роботи з людьми, далася взнаки. Практично припинивши спілкування зі знайомими, які лишилися в зоні АТО, Христина намагалася побудувати нові контакти, знайти земляків, а серед них і нових друзів у Вінниці.

Саме під час таких пошуків вона натрапила на контактні телефони громадської організації «Джерело надії». Зателефонувавши, отримала запрошення на участь у тренінгах, які проходили в рамках проекту " Пілотна Ініціатива сприяння зайнятості внутрішньо переміщених жінок". "Нові форми спілкування сприяли відновленню бажання жити й розвиватися далі, незважаючи на втрати. Позитивний настрій, дивовижний заряд світлої енергії стали неодмінною умовою початку кожного нового дня. Психологічна складова тренінгу, арт - терапевтичні методики, нові знання з основ підприємницької діяльності, які можна застосувати в реальному житті, стали неабиякою підтримкою у життєвій ситуації, яка склалася", - такої думки дотримується Христина.

Завдяки "Джерелу надії" жінці та її доньці - студентці вдалося не лише поновити й підтримувати свій життєвий потенціал. Волонтерська робота в громадській організації стала улюбленим заняттям. І хоча забирає багато часу, приносить неймовірне задоволення, бо вкотре підтверджує життєве гасло: "Допомагаючи іншим, допомагаю собі".

 

 

 

 

3. Перелік коментарів ЗМІ щодо висвитлення заходів в рамках проекту. Надати посилання.

 

http://www.socinform.vn.ua/item/1633-kruhlyi-stil-z-pytan-intehratsii-ta-pratsevlashtuvannia-vnutrishno-pereselenykh-zhinok-na-vinnychchyni/1633-kruhlyi-stil-z-pytan-intehratsii-ta-pratsevlashtuvannia-vnutrishno-pereselenykh-zhinok-na-vinnychchyni

http://www.dcz.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=73F88F5C46F0D01FEAC3DD07D5A818A2?art_id=382124&cat_id=96127

http://www.dcz.gov.ua/vin/control/uk/publish/article?art_id=30394&cat_id=1074123

http://vlasno.info/suspilstvo/8/gromadski-organizatsiji/item/6139-zhinky-pereselenky-khochut-na-vinnychchyni-prodovzhuvaty-svii-biznes

http://www.gurt.org.ua/news/informator/28835/

http://vinnlife.com/news/7/1471-biznes-inkubator_dlya_bezrobitnih_jinok-pereselenok_rozpochav_svou_robotu_u_vinnici.html

http://www.djerelo-nadii.org/

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/976395445758513

http://www.spilnasprava.in.ua/?p=549#more-549

http://www.spilnasprava.in.ua/?p=561#more-561

https://youtu.be/aupLbNUfEzg?list=PLLKKbRCS4sKoMQoZGoVUFqH0_GsQszjGu

 http://www.prostir.ua/?news=vlasna-sprava-krok-do-nezalezhnosti

http://www.djerelo-nadii.org/vlasna-sprava-krok-do-nezalezhnosti/

http://www.djerelo-nadii.org/page/2/

http://www.djerelo-nadii.org/page/3/

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/1009610152437042

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/1001320703265987

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/1000865249978199

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/987099091354815

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/986573924740665

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/982365288494862

https://www.facebook.com/djerelo.nadii/posts/983169878414403

 

 

Підпис керівника проекту /_________________Алла Студілко/

 

Підпис керівника організації/_______________Алла Студілко/

 

Дата подання звіту «10» листопада  2015 р.

TOP