Круглий стіл «Роль жінки в розвитку суспільства» пройшов у Києві

22 червня в Правовому клубі “PRAVOKATOR”, м.Київ, відбувся круглий стіл – презентація проекту «Голос жінки має силу 2020» у Київській області. Тема дискусії – роль жінки в процесі встановлення діалогу і миру та розвитку громад.

 

Основні питання, які було розглянуто під час круглого столу:

 • Роль жінок у встановленні миру та діалогу
 • Впровадження резолюції ООН 1325: Мир.Безпека.Жінки в Київській області
 • Проблеми внутрішньо переміщених жінок
 • Перехідне правосуддя
 • Жіноче лідерство в громадах

Спікерами виступили:

 • Модератор, Анна Борисова, Радниця з соціальної згуртованості, координаторка проєкту «Голос жінки має силу- 2020» в Київській області, виконавча директора ГО “Калинове гроно”, зробила ацент на важливості підвищення активності жінок у соціальних процесах, які не тільки мають пілкуватись про вирішення поточних проблем, а й сприяти попереджуванню соціально-негативних явищ в громадах.
 • Юлія Панченко, координатора проекту «Голос жінки має силу-2020», ГО «Фундація прав людини» – розповіла 4-річну історію реалізації проекту, який змінював свій фокус від виключно правових питань, до соціальних та інтегративних процесів.
 • Віолета Артемчук, координатора гарячої лінії ГО «Донбас СОС», також підтвердила, що тематика питань, стосовно якої до них звертаються, також взмінилась. Гаряча лінія існує з 2014 року, тоді, основними питаннями булизахист своїх прав, отримання гуманітарної допомоги, зараз же внутрішньо-переіщених осіб більше цікавлять питання інтеграції (як потрапити в дитячий садок, як представляти інтересно “нової” громади, де тепер проживає людина). При цьому кількість звернень за весь період існування, майже не зменшилась, і 73% клієнтів – це жінки, які піклуються про всю свою родину і “вже можуть бути параюристами” – зазначила пані Віолетта.
 • Віталій Охріменко, Керівник Київського правового клубу PRAVOKATOR, акцентував увагу на двох складових, які сприяють розвитку успішного суспільства: спроможність інстритуцій системи правосуддя (суддів, поліції) та спроможність населення (готовність людей звертатись за допомогою та витрачати ресурси на попередження тих проблем, які можуть вининути в майбутньому). в цьому і полягає ключова ідея перехідного правосуддя, коли під час зброєного конфлікту , суспільство будує підвалини для життся в післяаоєнний період.
  Валерія Вершиніна, громадська діячка, юристка, амбасадорка проєкту «Голос жінки має силу- 2020» в Київській області, висвітлила питання Реалізації Резолюції ООН 1325, в снові якої лежить залученість жінок до 4 основних аспектів: допомога постраждалам від конфлікту; відновлення після конфлікту; попередження гендерно-зумовленого насильства та в процесі миробудівництва.
 • Юлія Шпіньова, фахівчиня з питань гендерного аналізу, амбасадорка проєкту «Голос жінки має силу- 2020» в Київській області, акцентувала увагу на необхідості та важливості гендерного аналізу, який допоможе визначити справжні потреби громади, знаючи які різні соціальні категорії в ній проживають.

***

Мета проєкту «Голос жінки має силу» – побудова діалогу серед внутрішньо переміщених жінок, підвищення професіоналізму лідерок громадських організацій у таких сферах, як онлайн правозахист і блогерство. Ініціатор проєкту – громадська організація «Фундація прав людини».

Реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (InstitutfürAuslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

TOP