МИ ГОТОВІ РОЗПОЧАТИ ШКОЛУ ДЛЯ ТРЕНІРІВ У ВІННИЦІ

Уже зовсім скоро, а саме: 25 лютого 2016 року в м. Вінниця, розпочне свою діяльність перша та унікальна Школа для тренерів громадських організацій, які опікуються проблемами переселенців з інвалідністю. Автором проекту є громадська організація «Фундація прав людини», яка реалізує ініціативу спільно з регіональними партнерами «Пілотна програма для переселенців з інвалідністю», що виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Що ми будемо робити?

Метою проекту є посилення громадського руху переселенців з інвалідністю та підвищення професіоналізму у правозахисті лідерів громадських об’єднань людей з інвалідністю у Донецькій, Луганській, Вінницькій та Харківській областях. До участі в програмі будуть запрошені активні люди, які хочуть та можуть змінювати життя переселенців з інвалідністю на новому місці перебування. Учасники програми сформують правозахисну мережу з локальними осередками в кожній з областей та будуть працювати над підвищенням рівня захисту прав внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

 

До цього часу команда проекту вже підібрала локацію для проведення тренінгу, що було досить складним завданням. Доступність готелю для нас було найголовнішою умовою проведення заходу. Ми обрали готель «Оптима», що у Вінниці, який повністю відповідає мінімальним нормам доступності та є максимально зручним для проживання людей з інвалідністю.

Наші партнери у регіонах проводять співбесіди з потенційними учасниками тренінгу з єдиною метою - обрати найактивніших та вмотивованих лідерів громадського руху.

Оргкомітет проекту розробив та затвердив з колегами у регіонах зміст порадника «Доступне середовище – важливе для всіх» та практичного посібника «Долаємо бар’єри разом». Ми максимально просто розкрили принципи універсального дизайну та виклали декілька рекомендацій щодо його застосування.

Сьогодні, 8 лютого Фундація прав людини затвердила програму тренінга для тренерів. Основними компонентами Школи будуть: міжнародні стандарти захисту прав людей з інвалідністю, що буде викладено нашими головними гостями з Фінляндії: Калле Конкола та Ліза Мурто. Ми також поговоримо про національну практику захисту прав переселенців з інвалідністю, що буде викладено доктором юридичних наук, пані Яковец ( Харків). На останок учасники школи зможуть навчитися розробляти свою власну правозахисну кампанію у соціальних мережах, ми навчимо тренерів - як ефективно знімати правозахисний ролік до youtube та багато іншого.

TOP