4 сходини вниз, довжиною у 20 років

 

Автор – Олександра Писарева

Прогулюючись сонячним осіннім днем по проспекту Чернівців, я завітала до офісу своєї колеги, з якою ми  разом проводимо благодійні заходи та родинні фестивалі. Пані Софія Бурденюк була учасницею нашого семінару з адвокації.

Чотири сходинки ведуть униз, де розташована «Асоціація багатодітних сімей»... Завжди привітна та усміхнена, пані Софійка цього разу сиділа сумна. Виявилося, що у неї  проблеми з приміщенням, в якому її благодійна організація знаходиться вже понад 20 років. Тут у двох кімнатках розташовано і волонтерський склад, і  проходять навчання.

Пані Софія намагається допомогти всім, хто до неї звертається. А звертаються до неї з різних питань: за матеріальною та правовою допомогою, психологічною підтримкою та оздоровленням дітей. У зв’язку з військовим конфліктом Асоціація стала допомагати сім’ям переселенців та учасників АТО.

Сьогодні це велика родина – близько 150 сімей. За ці роки вони самі робили ремонт приміщення, вчасно платили орендну плату. Асоціація має ознаку неприбутковості, а  керівник, пані Софія – сама багатодітна мати та має інвалідність. У цьому році треба було поновити договір оренди, але за новим договором їх позбавили пільг на оренду приміщення, і та ціна, яку виставили за новим договором, непомірна для благодійної організації, що займається допомогою багатодітним родинам та дітям-інвалідам.

Софія Михайлівна подавала звернення до Чернівецької міської ради, зверталася до депутатів, щоб з’ясувати причини скасування пільг на оренду, які Асоціація отримувала понад 20 років, але офіційної відповіді поки що немає. Натомість у телефонному режимі  наполягають підписати договір на нових умовах або звільнити приміщення.

TOP